Logo Senatu RP, Senator RP Dorota Czudowska, Logo Prawa i Sprawiedliwości

Wizyta w Chocianowie

Data publikacji: 25 stycznia 2013

Senator Dorota Czudowska i jej współpracownicy złożyli wizytę w Chocianowie w piątek 25.01.2013 roku. Najpierw odbyło się spotkanie z działkowcami (zaproszenie z ich strony), którzy przedstawili swoje stanowisko w sprawie projektów ustaw o ogródkach działkowych, omówili zagrożenia płynące z ich wprowadzenia. Działkowcy opracowali swój obywatelski projekt Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, pod którym zebrano około miliona podpisów. Jego założenia są takie, żeby utrzymać dotychczasowy sposób zarządzania ogrodami poprzez struktury związku działkowców.

Pani Senator przypomniała poprzednią ustawę PiS, która opierała się na uwłaszczeniu; tutaj szef lokalnego zarządu podkreślił, że działki nie mogą być prywatne i postulował utrzymanie istniejącej organizacji działkowców. Głosy na sali były podzielone. Sprawa ma być rozstrzygnięta do jesieni.

O godz.18.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny, na której była obecna Pani Senator, po nabożeństwie odbyło się spotkanie w miejscowym Ośrodku Kultury.

Przybyło niewiele osób, rozmówcy nie byli jednomyślni, zostały wygłoszone dość bulwersujące opinie, odległe od programu PiS i można sądzić, że jeśli ktoś oczekiwał dialogu, to Senator Czudowska temu oczekiwaniu sprostała.

Spotkanie zakończyło się zapowiedzią zorganizowania kolejnego na przełomie kwietnia – maja.


Projekt i realizacja: ITCentris