Logo Senatu RP, Senator RP Dorota Czudowska, Logo Prawa i Sprawiedliwości

Otwarcie wystawy „Skarby Krzeszowa”

Data publikacji: 11 sierpnia 2013

W Krzeszowie – naszym najważniejszym sanktuarium Diecezji Legnickiej otwarto wystawę ”Skarby Krzeszowa”. Zaproszeni goście, wśród nich Senator Czudowska, wysłuchali koncertu organowego w zachwycającej bazylice pw. Wniebowzięcia NMP.

Po koncercie w jednej z sal przylegającego do kościoła skrzydła klasztornego odbyła konferencja prasowa, gospodarzem i inicjatorem konferencji i całego spotkania był kanclerz Kurii Legnickiej ks. prałat dr Józef Lisowski.

Prowadzący konferencję ks. Waldemar Wesołowski przedstawił osoby zaangażowane w utworzenie i udostępnienie wystawy z jej cennymi eksponatami.

Głos zabrała dyrektor Muzeum w Kamiennej Górze Barbara Skoczylas-Stadnik, która oprowadziła również zebranych po salach w Domu Opata.

Ks.Piotr Nowosielski z legnickich mediów katolickich omówił wydane na jednej płycie DVD filmy : jeden(30.min): „Skarby opactwa w Krzeszowie” i drugi (60.min.): „Obiekty Sanktuarium” nakręcone przez Zdzisława Cozaca dla Diecezji Legnickiej. Głos zabrali również autorzy nowego dużego albumu o Krzeszowie: fotografii – Tadeusz Piotr Prociak i tekstu – Marek Perzyński. Oczywiście wszyscy zebrani docenili wielką otwartość i życzliwość Ksieni zakonu benedyktynek z Krzeszowa.

Krzeszów wciąż zachwyca i przyciąga – oby jak najwięcej – wiernych, pielgrzymów i turystów.


Projekt i realizacja: ITCentris