Logo Senatu RP, Senator RP Dorota Czudowska, Logo Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński na Dolnym Śląsku

Data publikacji: 17 października 2013

W niedzielę 29.września o godz. 16.00 odbyło się w Głogowie otwarte spotkanie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami. Na sali Głogowskiego Ośrodka Kultury (wypełnionej po brzegi) obecni byli parlamentarzyści : posłanki Elżbieta Witek, Marzena Machałek, senator Dorota Czudowska, poseł Wojciech Zubowski – gospodarz miejsca i poseł Adam Lipiński – prowadzący spotkanie. Obecny był Prezydent Głogowa Jan Zubowski, przedstawiciele lokalnych struktur PiS, przedstawiciele mediów i , miejmy nadzieję, wielu, wielu wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie, rozpoczęte odśpiewaniem polskiego hymnu, trwało ponad dwie godziny, w pierwszej części wystąpił Jarosław Kaczyński, w drugiej prezes partii odpowiadał na pytania z sali, odczytane przez posła Lipińskiego. W swoich wypowiedziach Jarosław Kaczyński bardziej niż na diagnozie złej sytuacji Polski skoncentrował się na możliwości uzdrowienia tejże. Wymienił wiele dziedzin życia, w których trzeba przeprowadzić konieczne, pozytywne reformy pod warunkiem : bezapelacyjnego odsunięcia obecnego rządu od władzy i samodzielnego zwycięstwa w wyborach. Po zwycięstwie Prezes obiecał (między innymi) obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie służącej Polsce polityki prorodzinnej, wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Wizyta dała zebranym nadzieję na lepszy czas dla Ojczyzny. Na zakończenie wręczono Gościowi kwiaty, przy śpiewanym „Sto lat !” Jarosław Kaczyński prosił o wspomnienie brata Lecha Kaczyńskiego.

fot. P. Dudzic

fot. P. Dudzic

fot. P. Dudzic

fot. P. Dudzic

Senator Dorota Czudowska, dyrektor biura senatorskiego Ewa Szymańska i towarzyszący jej współpracownicy mieli jeszcze okazję do wspólnego zdjęcia.

02

W tym dniu Prezes Kaczyński obecny był także w Bolesławcu ( polecam materiały prasowe i link do wywiadu udzielonego bolesławieckiej telewizji). http://azartsat.pl/index.php/rozmowa-tygodnia/3378-rozmowa-tygodnia-30-wrzenia-2013.

J.K.


Projekt i realizacja: ITCentris